14.03.2017 Třetí ročník kampaně Ponožkový pes přinesl úžasných sto dvacet tisíc korun. Dárci tak podpořili výchovu štěňat, která se připravují na výcvik asistenčních psů. "Každý rok pro nás přináší změny v kampani, ale výsledek stabilně přesahuje sto tisíc korun." pochvaluje si koordinátorka kampaně a fundraiserka Pestré společnosti Martina Evjáková. 

Dobrovolníci Pestré společnosti v roce 2017 vychovávají v průměru dvanáct štěňátek tak, aby byla připravena přejít hladce do speciálního výcviku asistence. 

Každý člověk, který ušil nebo si koupil ponožkového pejska pomohl nakrmit jedno ze dvanácti štěňat, na která se můžete podívat zde.

Obrovský dík patří všem dárcům a partnerům. Letos se k nám přidal nově partner ALZA.CZ, který nám velmi pomohl s prodejem pejsků.

Děkujeme partnerům Club91, Boma Praha, naboso.cz a Česká televize. 

 

16.11.2016 Pan Otakar Brousek ml., zvaný Ťulda, je chovatelem i obdivovatelem psů. Sám má doma fenečku boxera a ví, jak důležitá může pro člověka společnost psího přítele být.

"Ponožkoví psi jsou krásní a užiteční. Zbavíte se ponožek, které ze záhadných okolností zůstaly osamocené a po té je ještě zpeněžíte a tyto prostředky pomohou lidem, kteří mohou se svými psími společníky lépe existovat." Vzkazuje všem fanouškům Pestré společnosti a Ponožkového psa náš zbrusu nový patron.

14.11.2016 Děti v dětském domově v Pyšelích na Benešovsku se čile pustili do šití a podpořili letošní kampaň třiceti luxusními ponožkáči. Přispěli tak vlastními silami na výchovu asistenčních štěňátek pro děti a dospělé s postižením. Mláďata podpořila mláďata pro mláďata.

02.11.2016 V obci Dolní Břežany má šití a prodej ponožkáčů velký úspěch. Na jaře ušili obyvatelé Břežan 40 pejsků a nyní na podzim je prodávali na turistickém pochodu Keltskou stopou a na místních pingpongových turnajích. Celkem vybrali 5600 Kč. Ispiruje Vás Břežanské ponožkobraní? Zapojte ponožkového psa i do svých akcí. Teď před Vánocemi se bude dobročinné téma jistě hodit.

Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli ať už tím, že ušili nebo výrobek přímo zakoupili. Jak je vidět, lidí, kteří mají srdce na správném místě v Dolních Břežanech a v přilehlém okolí je stále dost.

Michele Mensová

Video z akce
Podrobněji na FB Dolních Břežan

Ženská věznice Světlá nad Sázavou nás podpořila pro letošní sezónu více než 600 ponožkovými pejsky. Tamní ženy ve výkonu trestu ušily nádherné pejsky plné kreativních detailů. Děkujeme vedení věznice za organizaci akce a zapojení se do charitativního projektu na podporu výcviku asistenčních psů. Děkujeme všem ženám, které šily pejsky. Věříme, že podobné projekty jako je ten náš pomohou odsouzeným změnit přístup k životu a ke společnosti.

JSN Kido template designed by JoomlaShine.com